بررسی و معرفی چند آلت کوین برتر بازار ارزهای دیجیتال

آلت کوین های برتر ارزهای دیجتالی از جمله بیت کوین، معروفترین و ارزشمندترین کوین دنیای ارزهای دیجیتال صحبت کردیم. اکنون در این مقاله به بررسی و معرفی چند آلت کوین برتر بازار ارزهای دیجیتال می پردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آلت کوین های برتر بازار ارزهای دیجیتال

اتریوم ملکه آلت کوین ها

اتریوم یک پلتفرم قرارداد هوشمند (Smart Contract) است که بر پایه فناوری بلاکچین توسعه یافته است. این پلتفرم به عنوان یک شبکه بلاکچین دیستریبیوت شده عمل می‌کند که توسط برنامه‌های قرارداد هوشمند کنترل و اجرا می‌شود. در اتریوم، قرارداد‌های هوشمند قابلیت برنامه‌نویسی شدن دارند و توسط توابع قابل اجرا در بلاکچین مدیریت می‌شوند.

یکی از ویژگی‌های برجسته اتریوم، امکان ایجاد توکن‌ های قابل معامله است. با استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم، می‌توان توکن ‌های سفارشی خود را ایجاد کرده و از آن‌ ها برای تبادل ارزش در داخل شبکه استفاده کرد.

اتریوم از زبان برنامه‌نویسی Solidity برای توسعه قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند. این زبان به برنامه‌نویسان کمک می کند تا قراردادهای هوشمند پیچیده را بنویسند و عملکرد و قوانین آن‌ها را تعریف کنند.

برخی از آپدیت های مهم اتریوم:

اتریوم 2.0:

(Ethereum 2.0) اتریوم 2.0 یک آپدیت کلیدی برای اتریوم بود که به ‌منظور ارتقاء امنیت، مقیاس‌پذیری و سرعت شبکه ایجاد شد. در این آپدیت، از الگوریتم Proof of Stake (PoS) برای تأیید تراکنش‌ها و تأمین امنیت شبکه استفاده می‌شود که به جای الگوریتم Proof of Work (PoW)  در نسخه قبلی اتریوم استفاده می‌شد.

هارد فورک لندن:

London Hard Fork یکی از به‌روزرسانی‌های اصلی اتریوم است که در ماه اوت 2021 انجام شد. این به‌روزرسانی شامل پیاده‌سازی EIP-1559 بود که شامل تغییراتی در ساختار هزینه تراکنش‌ها و اصلاح مشکل افزایش قیمت کارمزد ها (gas) در شبکه اتریوم بود.

هارد فورک برلین:

Berlin Hard Fork نیز یکی از به‌روزرسانی‌های اساسی اتریوم است که در آوریل 2021 انجام شد. این به‌روزرسانی شامل پیاده‌سازی 4 EIP (Ethereum Improvement Proposals)  بود که بهبودهایی در قراردادهای هوشمند، مقیاس‌پذیری و اجرای تراکنش‌ها ارائه می‌کند.

آلت کوین های برتر ارزهای دیجتالی

بایننس کوین آلت کوینی با هدف جذب سرمایه

بایننس کوین (Binance Coin) یک رمزارز مبتنی بر بلاکچین است. توسط بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارز در جهان، ایجاد شده است. در ادامه به بررسی بیشتر این آلت کوین میپردازیم.

بایننس کوین (BNB)، به‌عنوان توکن اصلی برای صرافی بایننس (Binance) و بلاکچین Binance Chain، یک راه مهم در صنعت رمزارزها داشته است. BNB یک رمزارز مبتنی بر بلاکچین است. این آلت کوین توسط بایننس به منظور تسهیل تراکنش‌ها، کاهش هزینه‌ها و ارائه خدمات ویژه برای کاربران ایجاد شده است.

بلاکچین Binance Chain: یک بلاکچین عمومی و مستقل است. این بلاکچین به عنوان یک زیرساخت منحصر به فرد برای تجارت رمزارزها و صرافی‌ها عمل می‌کند. BNB در ابتدا به‌عنوان توکن ERC-20 بر بلاکچین اتریوم وجود داشت، اما با راه‌اندازی Binance smart Chain،BNB  به عنوان توکن اصلی بر روی این بلاکچین منتقل شد.

موارد استفاده‌ آلت کوین BNB:

کاهش هزینه ‌ها:

یکی از استفاده‌ های اصلی BNB در صرافی بایننس (Binance)، استفاده از آن به عنوان هزینه تراکنش است. با استفاده از BNB به‌عنوان هزینه، کاربران می‌توانند هزینه‌های تراکنش خود را در صرافی کاهش دهند. این مزیت به ویژه در صورت استفاده از BNB برای تراکنش‌های مکرر و حجم بالا قابل توجه است.

Binance Launchpad:

به عنوان ارز پذیرفته شده برای شرکت در پروژه‌هایی که در پلتفرم Binance Launchpad لانچ می‌شوند، استفاده می‌شود. Binance Launchpad یک پلتفرمی است که به شرکت‌ها و توسعه دهندگان ممکن می‌کند برای جمع‌آوری سرمایه‌گذار از جامعه رمزارزی، از طریق فروش عمومی توکن‌های خود اقدام کنند. شرکت‌کنندگان می‌توانند از BNB برای خرید توکن‌های جدید استفاده کنند.

Binance DEX :

به عنوان ارز پایه در Binance DEX (صرافی غیر متمرکز) استفاده می‌شود. در Binance DEX، کاربران می‌توانند با استفاده از BNB توکن‌های دیگر را خریداری و فروش کنند. همچنین، با داشتن BNB در کیف پول Binance DEX، کاربران می‌توانند شرکت در رقابت‌ها و برنامه‌های تشویقی مرتبط با این صرافی را تجربه کنند.

کاهش هزینه‌های لیستینگ:

شرکت‌ها و توسعه دهندگانی که می‌خواهند توکن خود را در صرافی بایننس لیست کنند، می‌توانند از BNB به عنوان هزینه لیستینگ استفاده کنند.

ماتیک (polygon) | آلت کوین بومی پلتفرم اتریوم

پالیگان یا همان ماتیک (Matic)، یک بستر بلاکچین لایه دو است که به عنوان یک اسکیلینگ لایه برای بلاکچین اتریوم عمل می‌کند. این بستر با هدف افزایش سرعت و مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم توسعه یافته است. به عنوان یک بستر لایه دو، پالیگان قادر است تراکنش‌ها را خارج از بلاکچین اصلی اتریوم انجام دهد و سپس با اعتبارسنجی از سمت بلاکچین اتریوم آنها را تأیید کند.

استفاده از پالیگان منجر به کاهش هزینه‌ها و زمان اجرای تراکنش‌ها می‌شود و امکاناتی را برای توسعه دهندگان ارائه می‌دهد تا برنامه‌ها و قراردادهای هوشمند خود را در بستر پالیگان اجرا کنند. پالیگان همچنین امکان ارتباط با بلاکچین‌های دیگر را نیز دارد و ارائه دهندگان خدمات متنوعی مانند کیف پول‌ها و صرافی‌ها نیز در اکوسیستم آن فعالیت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جدید ترین مقالات